
Nakon provedene konkursne procedure i uz jednoglasnu podršku Vlade Srednjobosanskog kantona (SBK), Nadzorni odbor ŠPD/ŠGD „Srednjobosanske šume“ d.o.o. Donji Vakuf donio je odluku o imenovanju Uprave Društva na novi četverogodišnji mandat.
Povjerenje generalnom direktoru
Za generalnog direktora i predsjednika Uprave ponovo je imenovan mr. sci. Vildan Hajić. Njegovo reimenovanje dolazi kao potvrda dosadašnjih rezultata i stabilnosti poslovanja jednog od najznačajnijih javnih preduzeća u kantonu. Vlada SBK je na svojoj 123. sjednici, održanoj 23. aprila 2026. godine, dala punu saglasnost na ovaj izbor, što je potvrdio i premijer Tahir Lendo.
Novi mandat za izvršne direktore
Uz generalnog direktora, Upravu će u narednom periodu činiti tim iskusnih stručnjaka po sektorima:
- Stjepan Kvesić – sektor uzgajanja šuma
- Vahidin Lušija – sektor plana i analize
- Albert Kokić – sektor iskorištavanja šuma
- Nino Skrobo – sektor integralne zaštite šuma
- Suzana Barić – sektor ekonomsko-finansijskih i komercijalnih poslova
- Mirnes Čizmić – sektor općih, pravnih i kadrovskih poslova
Vizija održivog razvoja
Nova-stara Uprava preuzela je mandat s fokusom na održivo i odgovorno upravljanje šumskim resursima, uz najavu jačanja kapaciteta Društva i realizaciju ambicioznih projekata. Kontinuitet rukovodstva u ovom strateškom sektoru garantuje nastavak stabilnog poslovanja i razvoja šumarskog sektora u Srednjobosanskom kantonu.