
Iako hrvatski mediji već danima sele bh. reprezentativca i ponosa Novog Travnika, Stjepana Radeljića, u redove zagrebačkog Dinama, sjajni štoper odlučio je prekinuti šutnju. S obzirom na to da mu na kraju sezone ističe ugovor s Rijekom, špekulacije o prelasku na Maksimir postale su sve glasnije, ali Radeljić spušta loptu na zemlju.
„Ne pada mi napamet komentarisati naklapanja“
U razgovoru za medije, Radeljić je bio vrlo jasan i demantovao je navode da je posao s “Modrima” već završen. Istakao je da je njegova zahvalnost i lojalnost trenutno usmjerena isključivo prema Rujevici.
„Možemo o svemu, ali te medijske kombinacije i naklapanja mi ne pada na pamet komentarisati. Ja sam igrač Rijeke, kluba s kojim sam sve osvojio, preko kojeg sam postao reprezentativac i koji se bori za novi trofej. To je jedino o čemu razmišljam“, poručio je Radeljić.
Borba za Evropu i finale Kupa
Rijeka, koja je u sezonu ušla kao aktuelni prvak, trenutno se nalazi u specifičnoj situaciji – bore se za treće mjesto u prvenstvu, ali im je glavni fokus finale Kupa Hrvatske. To je najbrži put do Evropske lige, što je i primarni cilj našeg Novotravničanina.
Sutrašnji derbi protiv upravo Dinama na Maksimiru biće prava prilika da Radeljić i ekipa pokažu snagu.
„Kao prvaci, mislili smo da idemo u novi lov na titulu, ali nismo imali potreban kontinuitet. Ipak, protiv ekipe kao što je Dinamo možemo pokazati koliko zaista vrijedimo“, dodao je pouzdani štoper.
Bez obzira na to gdje će nastaviti karijeru naredne sezone, Stjepan Radeljić još jednom pokazuje profesionalizam i fokus, dok Novi Travnik s ponosom prati svaki njegov korak na terenu.