
U krugu ambulante u naselju Han Bila, općina Travnik, danas se dogodila teška nesreća u kojoj je dijete rođeno 2024. godine upalo u otvoreni šaht velike dubine. Dijete je zbog zadobijenih povreda hitno transportovano na Klinički centar u Sarajevu.
Detalji nesreće
Nesreća je policijskoj ispostavi Han Bila prijavljena danas, 11. marta 2026. godine, u 12:30 sati. Prema potvrđenim informacijama iz MUP-a Srednjobosanskog kantona, beba je upala u nezaštićeni, otvoreni šaht koji se nalazi u neposrednoj blizini zdravstvene ustanove.
„Zaprimljena je prijava da je u krugu ambulante Rudnik u Han Biloj u šaht velike dubine upalo dijete rođeno 2024. godine, koje je tom prilikom zadobilo tjelesne povrede te je prebačeno na CUM Sarajevo“, potvrdio je glasnogovornik MUP-a SBK Muamer Karadža.
Policijski uviđaj pod nadzorom tužioca
Uviđaj na licu mjesta obavili su policijski službenici Odsjeka kriminalističke policije PU Travnik pod direktnim nadzorom dežurnog kantonalnog tužioca. Istražitelji nastoje utvrditi sve okolnosti koje su dovele do ovog nemilog događaja, kao i ko je odgovoran za to što je šaht na ovako frekventnom mjestu bio otvoren i neobezbijeđen.
Za sada nema zvaničnih informacija o stepenu povreda djeteta, kao ni o tačnom načinu na koji se nesreća desila.
Cijela lokalna zajednica je u šoku, a roditelji i građani s nestrpljenjem očekuju vijesti o zdravstvenom stanju bebe iz sarajevske bolnice.