
Članovi Kulturno-umjetničkog društva „Novotravničko biserje“ uspješno su boravili u turskom gradu Bartinu, gdje su u okviru Međunarodnog festivala kulture i umjetnosti imali čast predstavljati Bosnu i Hercegovinu, Srednjobosanski kanton i naš grad Novi Travnik.
Nezaboravno iskustvo na Međunarodnom festivalu
Festival, organizovan pod pokroviteljstvom Općine Bartin, započeo je spektakularnom povorkom koja je privukla veliki broj građana. Kroz bogat festivalski program, KUD „Novotravničko biserje“ je, rame uz rame s ansamblima iz Gruzije, Crne Gore, Indonezije, Tataristana i domaće Turske, kroz šarene i autentične izvedbe predstavio našu tradiciju i kulturno naslijeđe, pružajući publici nezaboravnu vizuelnu gozbu.
Nastupi na Trgu Republike izazvali su oduševljenje prisutnih, a cijeli festival protekao je u znaku slavljenja kulture, umjetnosti i jačanja veza bratstva među narodima. Nakon cjelodnevnih aktivnosti, nezaboravne večernje trenutke upotpunio je koncert umjetnika Tuđe Kandemira, uz čiju su pjesmu hiljade građana uživale do kasno u noć.
Prijem kod gradonačelnika
Boravak u Turskoj bio je ispunjen i srdačnim susretima. Gradonačelnik Bartina upriličio je poseban prijem za članove našeg društva, tokom kojeg su razmijenjeni utisci, a gradonačelnik je članovima KUD-a uručio i prigodne poklone u znak zahvalnosti za dolazak i učešće na festivalu.





„Novotravničko biserje“ je još jednom potvrdilo ulogu ambasadora naše kulture, dostojanstveno predstavljajući svoj grad na međunarodnoj sceni.