
Našoj redakciji obratio se zabrinuti čitatelj koji je sinoć svjedočio uznemirujućem prizoru u neposrednoj blizini gradskog bazena u Novom Travniku. Kako navodi, pored gradske saobraćajnice došlo je do zapaljenja veće količine smeća, što je stvorilo opasnu situaciju za sve učesnike u saobraćaju, ali i za okoliš.
Plamen dosezao visinu od 3 do 4 metra
Prema riječima čitatelja, vatra je bila vidljiva u trajanju od najmanje sat vremena, a intenzitet požara bio je izuzetno jak.
“Plamen je dostizao visinu od tri do četiri metra. Vatra je gorjela sve dok nije izgorjelo sve što se nalazilo na toj lokaciji, nakon čega se požar sam smirio”, izjavio je čitatelj koji je požar zabilježio i kamerom. Video snimak koji je napravljen pred sam kraj požara prilažemo uz tekst.
Ovaj događaj ponovo otvara pitanje odlaganja otpada na nepropisnim mjestima, kao i opasnosti koje ovakvi incidenti mogu izazvati u blizini frekventnih saobraćajnica. Nadamo se da će nadležne službe provjeriti ovu lokaciju i spriječiti buduće slične situacije koje ugrožavaju sigurnost građana.
(Video prilog: Snimak požara)