
Večeras se u Novom Travniku dogodila teška nesreća na radu u kojoj je stradao radnik Elektroprivrede BiH. Kako ekskluzivno saznaje portal novotravnicki.info, nesreća se dogodila prilikom pokušaja sanacije kvara na dalekovodu koji napaja naselja u višem dijelu naše općine.
Detalji nesreće
Radnik je pao sa električnog stuba (bandere) tokom izvođenja radova na visini. Hitno je prebačen u bolnicu u Travniku, a prema našim saznanjima, on je van životne opasnosti, iako je zadobio tjelesne povrede koje zahtijevaju medicinski nadzor.
Prekid radova i obustava napajanja
Zbog nesretnog slučaja i težine kvara, iz PJD Novi Travnik su potvrdili da su radovi na sanaciji dalekovoda privremeno obustavljeni. To znači da će mještani naselja od Isakovića i Kasapovića pa sve do Pećina noć provesti bez električne energije.
Nastavak radova na sanaciji dalekovoda planiran je za sutra, srijedu, 25. februara 2026. godine, u jutarnjim satima.
Apel za razumijevanje
Iz poslovnice PJD Novi Travnik mole sve potrošače na pomenutom potezu za maksimalno razumijevanje s obzirom na izuzetno teške okolnosti i nesreću koja je zadesila njihovog uposlenika na terenu.
Redakcija portala novotravnicki.info povrijeđenom radniku želi brz oporavak, a mještane pozivamo na strpljenje dok se sistem ne stabilizuje.